حسن شیخ رباط با ” کهخدا ” می آید

حسن شیخ رباط با ” کهخدا ” می آید

قصه ای عاشقانه  از  یک خواننده بختیاری

 آلبوم ” کهخدا ” با صدای ” حسن شیخ رباط”

بونگ موزیک : حسن شیخ رباط هنرمندی از دیار اولین های ایران زمین ،شهر اولین ها، اهل”مسجدسلیمان” سومین اثرهنری خود را پس از آلبوم های «نو بهیگ » و «لچک »در آلبومی فوق العاده  زیبا به نام ” کهخدا ” در اختیار دوستداران موسیقی بختیاری  قرار می دهد.

در این آلبوم حسن شیخ رباط قصه ای عاشقانه و بسیار زیبا  از  شیرین و فرهادی در ایل بختیاری روایت می کند که کدخدا ( کهخدا)  با زیر پا گذاشتن قول و قرارش با فرهاد باعث جدایی شیرین و فرهاد می شود و …
این آلبوم در یازده  قطعه به نام های «کهخدا،داغ کوچ(تیتراژ فیلم داستانی کوچ)، تیه کال، قه قه کوگ، غم و سوز،مینا بسر، قطعه بی کلام استاد باجلاوند، یار وفادار، بیو بریم و رمیکس کهخدا،» منتشر می شود.

«حسن شیخ رباط» بهمراه  «استاد محمد جلیلی» آهنگساز و ترانه سراهای این اثر هستند ، بجز ترانه کهخدا که از حشمت شیروانی می باشد.

کلیه تنظیم های موسیقی این آلبوم به عهده “مهدی نادی صفایی” می باشد.این هنرمند موسیقی مدتی است که در زمینه موسیقی بختیاری به تحقیق و پژوهش جدی مشغول است.
گفتنی ست چهره های سرشناس موسیقی بختیاری از جمله استاد صادق باجلاوند،استاد محمد جلیلی، علی رضایی، فواد صفدری، احسان عبدی پور،همایون پشت دار و فرشید توکلی در این آلبوم همکاری کرده اند.

طراحی بسیار زیبای این اثر به عهده هنرمند بختیاری” رشید کیوانی “بوده است که ایشان در زمینه طراحی و نشر کتب و فرهنگ و هنر بختیاری و همچنین در عرصه  بین المللی آثار خوبی ارائه کرده و مقامهای زیادی بدست آورده است.

حسن شیخ رباط درباره این آلبوم به «نور خوزستان» گفت:

 حال و هوای کلی آلبوم را بیشتر عاشقانه و بر اساس تنوع سلیقه ها تعیین کرده ایم. اما در عین حال اگر قرار باشد به صورت کلی درباره آلبوم حرف بزنیم، در آن سعی کرده ایم که همه نوع مخاطب بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. ما این آلبوم را در فضایی کاملا سنتی و محلی ،  کار کرده ایم و این اثر هم تفاوت های زیادی با آلبوم های قبلی دارد. یعنی شبیه آلبوم های قبلی نیست و از نظر ساختار موسیقی کاملا از سازهای زنده استفاده شده و با کیفیت بسیار بالا در اختیار دوستداران موسیقی بختیاری قرار خواهد گرفت.
پروسه تولید این آلبوم حدود دو سال طول کشید؛ تشکر میکنم از تمام عزیزانی که ما را در تولید این آلبوم یاری کردند به خصوص از استاد محمد جلیلی و  بهنام سلیمی تهیه کننده و مدیر هنری و مهدی نادی صفایی تنظیم کننده آلبوم.

به گزارش بونگ، “بهنام سلیمی”، تهیه کننده و مدیرهنری این اثر،در آستانه انتشار آلبوم کهخدا گفت :

در مورد اثر باید بگویم که اکثر عوامل تولید این آلبوم ، هنرمندان بومی هستند یعنی ترانه ها،آهنگسازی،تنظیم و اکثر نوازندگان و ضبط استودیو  ،طراح و گرافیست ،کارگردان،همگی از بهترینها ی استان خوزستان و کشور هستند. در مورد پخش و تبلیغات آلبوم برنامه ریزی مفصلی انجام شده و در حال حاضر مشغول تولید موزیک ویدئو ها و تیزرهای تبلیغاتی و ساخت یک مستند در مورد تولید آلبوم “کهخدا ” هستیم که بزودی در اختیار علاقه مندان به موسیقی بختیاری قرار خواهد گرفت .

وی در ادامه گفت بعد از انتشار آلبوم ،تور کنسرتهای این خواننده آغاز خواهد شدو برنامه ریزیهای خوبی در این مورد انجام شده است.

گفتنی ست مراسم جشن امضای این آلبوم بزودی با حضور خواننده و میهمانانی بسیار ویژه و با دعوت ، از عوامل آلبوم برگزار خواهد شد.

در پایان از هنردوستان موسیقی بختیاری درخواست داریم تا با خرید نسخه اصلی این آلبوم و سایر آثار هنری قدم بزرگی در راستای پاسداشت حقوق مادی و معنوی مولفین و مصنفین بردارند.